Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Dograj ikonkę o nazwie 39.png do katalogu /uploads/aktorzy


wgraj plik 39.gif do katalogu /web/images/aktorzy_nazwiska/

Data urodzenia: 07.06.1969 r.   
Miejsce urodzenia: Portland, stan Oregon, Stany Zjednoczone
Kolor włosów: blond
Kolor oczu: zielone
Wzrost: 1,79 m
Twitter: @kimrhodes4real

Kim, a właściwie Kimberly Rhodes urodziła się w Portland jako córka Jane i Harry’ego Rhodes. Ma jedną siostrę, która ma na imię Jennifer. Swoją edukację rozpoczęła od Benson Polytechnik High School. Kolejnym etapem było ukończenie Oregon State School i uzyskanie BFA, czyli tytułu licencjata. Swoje studia zakończyła na Temple University z MFA (Master of Fine Arts). Ponadto posiada certyfikat w 4 rodzaj sztuk waliki m. in. :rapier, sztylet, walka wręcz. Obecnie Kim mieszka w Los Angeles z mężem Travis’em Hodges’em, który również jest aktorem. 11 lipca 2006 r. wzięli ślub, a od  maja 2008 r. są szczęśliwymi rodzicami. Mają córeczkę, której dali na imię Tabitha Jane. W wolnym czasie natomiast Kimberly uwielbia czytać komiksy, grać w bilard oraz tańczyć. Za ciekawostkę można uznać, że za nim została aktorem 3 lata była asystentką technika weterynarii.
   
Jej kariera aktorska rozpoczęła się od występu na małym ekranie. Od 1996 r. przez 4 lata była w stałej obsadzie serialu Another World. Kolejnym ważnym przytankiem w jej karierze był gościnny występ w bardzo popularnym Star Trek: Voyager. Przez następne lata pojawiała się w dość mało znanych produkcjach. Jednak to uległo zmianie w 2004 r., kiedy to zagrała gościnnie w CSI: Crime Scene Investigation; a zaraz potem dostała się do stałej obsady serialu The Suite Life of Zack and Cody, gdzie występowała przez najbliższe 3 lata.  W ostatnich latach natomiast mogliśmy Kim oglądać najpierw gościnnie w mega-hicie stacji FOX House M.D., a potem w produkcji stacji The CW Supernatural, gdzie kreuje rolę pani szeryf Jody Mills.

Na swój debiut na dużym ekranie musiała bardzo długo poczekać, bo aż 6 lat. Dopiero w 2004 r. dostała swoją pierwszą rolę na dużym ekranie w Christmas with the Kranks. Na kolejny występ musiała poczekać kolejne 4 lata, ale za 2008 r. był dla niej pracowity. Oprócz zagrania w filmie zatytułowanym Desertion pracował równocześnie na planie serialu, w którym była w stałej obsadzie. W ostatnich latach mogliśmy ujrzeć Kim w takich produkcjach jak: Cyrus, November 1st, a na 2014 r. jest planowany film Proving Ground.

Ciekawostką jest że Rhodes został nominowana do Soap Opera Digest Award za swój debiutancki występ w serialu. Niestety na nominacji się zakończyło.

  • November 1st (2011)
  • Cyrus (2010)
  • Desertion (2008)
  • Christmas with the Krank (2004)
  • Supernatural (2010)
  • The Suite Life on Deck (2008-2009)
  • The Suite Life of Zack and Cody (2005-2008)


Autor: Dean WinchesterSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.